פוליש לרצפה

פוליש לרצפה, הינו תהליך ניקיון שמטרתו לחדש את הריצוף בבית. תהליך הפוליש נעשה באמצעות מכונות פוליש מיוחדות המקרצפות את רצפת הבית ומחזירים את הרצפה למצב הרצוי לה. קיימים מגוון סוגי פוליש, אשר כל סוג נעשה באופן שונה, בקרצופים שונים, בחומרי שונים ובהרקות שונות. כדי שתקבלו מעט מידע עבור סוגי הפוליש השונים לרצפה, הכנו עבורכם מדריך קצר, שיסייע לכם להבין מה הרצפה בביתכם או בעסק שלכם צריכה.

פוליש לרצפה – סוגי פוליש שונים

מכיוון שישנם סוגי מרצפות רבים, אשר כל סוג רצפה מיוצר באופן שונה, מחומרי גלם שונים ובאטימות שונה, פוליש לרצפה התבצע בהתאם אליהם. רק חברת פוליש לרצפה מקצועית ומומחית תדע להבחין ולהתאים את סוג הפוליש בהתאם לסוג הרצפה.

הסוג הנפוץ הינו פוליש לרצפות קרמיקה – רצפות קרמיקה וכמו כן, גרניט ופורצלן, הינם מיוצרים באופן אטום, כך שמטרת הפוליש במקרה זה, היא רק להחזיר את המצב לקדמותו באמצעות קרצוף יסודי, שימוש בחומרי חומציים הממיסים את השומנים והשחור שהצטבר על רצפת הקרמיקה עם השנים. פוליש זה, גם הינו הזול ביותר, מכיוון שאינו מצריך פעולה נוספת מלבד פעולת הקרצוף באמצעות מכונת הפוליש.

הסוג השני הינו פוליש לרצפות מסוג שיש ואבן – רצפות העשויות שיש ואבן, הינן נושמות יותר ומאפשרות מספר סוגי הברקות בנוסף לפוליש (הקרצוף המוכר). בשלב הראשון, החברה תשתמש בחומרי ניקיון המיועדים עבור רצפות אבן ושיש, לרוב יהיו אלו חומרי אלקלים ללא חומצות. את התהליך הראשון החברה תבצע באמצעות מכונת פוליש וסקוט'צ המיועד עבור רצפות אלו. בנוסף, ניתן אף לבצע הברקות בנוסף לפוליש לרצפה. כלומר, בשל היותם נושמים, ניתן להחדיר חומרי הברקה כגון: הברקה קריסטלית הנעשית באמצעות 3 שלבי הברקה + משמר קריסטלי. או לחילופין ניתן לבצע הברקה באמצעות החדרת שכבת ווקס לתוך השיש או האבן.

מה כדאי לכם לעשות?

אם אתם לא כ"כ מבינים בזה, כדאי כי תתייעצו עם חברה מקצועית המומחית בנושא וחברה שמבינה היטב מה נכון ומה לא נכון לבצע לרצפות בביתכם. ישנן חברות שיציעו לכם גם ליטוש אבן או ליטוש שיש למשל, במקרים בהם הריצוף נשחק ואבד צבעו או כאשר ישנם פערים וסדקים ברצפה. פנו לחברה מקצועית שתסביר לכם היטב על התהליך, ובנוסף תמצאו חברת פוליש לרצפה אמינה וכזו שיש עליה המלצות.