ליטוש שיש

רצפות מסוג שיש, הינן נפוצות בקרב רבים מהישראלים. בעבר הלא רחוק, רק אנשים עמידים יכלו להרשות לעצמם לרכוש רצפות העשויות משיש. כיום כמעט כל אחד יכול לרכוש כאלו לביתו, עקב התחרות הרבה והיבוא המהיר של רצפות שיש מארצות אירופה. רצפות מסוג שיש נחשבות ליוקרתיות, ומראם נהדר. אך אם זאת, במהלך השנים הן עלולות להישחק ודורשות לעיתים גם ליטוש שיש מקצועי ע"י בעלי מקצוע המומחים בכך.

ליטוש שיש מתי צריך?

לא בכל פעם שהרצפה קצת דהתה, תצטרכו לבצע ליטוש שיש. ישנם כללים די ברורים בנושא, למשל: כאשר ישנם פערי גבהים עקב שחיקת השיש או כאשר ישנם סדקים עמוקים ברצפות השיש – יש לבצע ליטוש שיש מקצועי. הליטוש יעשה באמצעות דיסקית מיוחדת ועומק הליטוש אף הוא יהיה בהתאם למצב הרצפות. למשל כאשר הרצפות ממש שחוקות, לעיתים יש צורך בליטוש עמוק יותר מאשר רצפות שיש שעוד נמצאות במצב "סביר". את עומק הליטוש, יגיד לכם בעל המקצוע אותו תזמינו לבצע את העבודה.

לכמה זמן זה מחזיק ועוד שאר פרטים

ליטוש שיש אינו זול כלל, אפשר לומר שהוא היקר מבין כל סוגי הפוליש והליטושים. לכן תדירות הליטוש אינה כל כמה שנים, אלא כל כמה עשרות שנים. א"כ חשוב לבחור בבעל מקצוע מנוסה דיו כדי שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר למען לא תזקקו להוציא שוב אלפי שקלים ויותר על ליטוש השיש בבית. בנוסף לליטוש שיש, רוב בעלי המקצוע בתחום ימליצו לכם לעשות גם פוליש לרצפה בשל העובדה כי במהלך הליטוש כל הבית מתמלא בגרגירי "אבק" שהם בעצם שאריות הליטוש. ברצפות שיש ניתן לבצע גם הברקה באמצעות מגוון שיטות כמו: הברקה קריסטלית, פוליש ווקס, פוליש אקרילי ועוד. אם כל הדבר הזה נשמע לכם כמו שפה זרה, כדאי כי תפנו לחברה מקצועית שתשלח נציג מטעמה ע"מ שיעשה לכם סדר בין הדברים וישב בנחת ויסביר לכם אחת לאחת כיצד ולמה כל דבר עושים. בחרו בחברה סבלנית, בחברה בעלת וותק ובעלת שם ומוניטין כדי שתיהנו מליטוש שיש מקצועי, איכותי ואומנתי.

לעוד פרטים, מידע והסברים נשמח לעמוד לשירותכם ולספק ואף לשלוח אליכם נציג עד הבית ע"מ שתתרשמו ותקבלו הצעת מחיר מסודרת.

למאמר בנושא ליטוש לאבן בקרו כאן.